Az amerikai postai szolgáltatás története során számos meglepő eset fordult elő, de talán az egyik legkülönösebb az volt, amikor az emberek gyerekeiket „postázták” a postán keresztül. A 20. század elején, amikor az Egyesült Államokban bevezették a csomagküldő szolgáltatást, nem voltak egyértelmű szabályok arra vonatkozóan, hogy mit lehet és mit nem lehet feladni a postán. Ez oda vezetett, hogy néhányan gyerekeiket is postára adták, hogy olcsóbban juttassák el őket a célállomásra.
Az első esetek
1913 januárjában Ohio államban egy házaspár feladta újszülött fiukat, akit mindössze 15 centért küldtek el a nagymamájához. A gyereket nem idegenek kezébe adták, hanem az ismerős postásra bízták, aki személyesen vitte el a kisfiút. Ezt követően további hasonló esetek is előfordultak, ahol gyerekeket adtak fel a postán, gyakran hosszabb távolságokra, mivel ez olcsóbb volt, mint egy vonatjegy.
A szabályozás és annak következményei
Amikor a postai hatóságok tudomást szereztek ezekről az esetekről, 1914-ben Albert S. Burleson generális betiltotta az emberek postai küldését. Ennek ellenére a gyakorlat nem szűnt meg azonnal; még 1915-ben is volt példa arra, hogy egy hároméves kislányt postán küldtek el a nagyszülei.
A gyakorlat vége
Az utolsó ismert eset 1920-ban történt, amikor egy postás visszautasította két gyermek postai küldésére vonatkozó kérelmét. Ekkor már egyértelművé vált, hogy az emberek nem minősíthetők „ártalmatlan élő állatoknak”, így véglegesen megszűnt ez a furcsa gyakorlat.
Bár ma már elképzelhetetlen, hogy valaki így küldje el gyermekét, ez a különös fejezet jól mutatja, hogy a postai szolgáltatás kezdeti időszakában mennyire rugalmasan értelmezték a szabályokat. Ezek az esetek nemcsak a postai történelem, hanem az emberi találékonyság furcsa példái is.
Forrás: https://www.history.com/news/mailing-children-post-office